Psühholoogia 2.0

Elu on tõeliselt lihtne, kuid me keeldume seda uskumast ja lausa sunnime seda keeruliseks.” – Confucius

Meie suurepärases riigis kus me elame, on vaimne pool füüsilise poolega võrreldes kaugele maha jäänud. Kuidas ma seda tean? Statistika näitab kohutavaid numbreid. See on selgitatav sellega, et psühholoogia 1.0 ei ole veel selliselt uuendatud, kus inimesed saaksid niisugust abi, nagu tarvis. 

Mis on psühholoogia?

Mida tähendab üldse psühholoogia? Sõna tuleb kreeka keelest ja  psyche – hing ja logos – õpetus. Ehk siis hingeõpetus. Sama  elementaarne nagu füüsika õpetab meile välismaailma tundma, psühholoogia aga sisemist maailma, me ei ole lihtsalt veel sellega harjunud ja tulemused ei ole veel nii head kui võiks. 

Seda 16.sajandi hingeõpetust hakati kasutama teaduslikel eesmärkidel, mis käsitleb psüühika olemust, avaldumisvorme, toimimise seaduspärasusi ning selle osa ühiskonnas.

Psühholoogia ja füüsika ongi meie elu aluseks, selle õppimisel ja arusaamisel tekib meil mõistmine, mis maailmas me elame ja kuidas me funktsioneerime. Leides üles endas headuse ja vastused kõikidele küsimustele, mis meie sisemaailma kohta on kunagi tekkinud või tekkimas suudame olla parimad inimesed kõige parimal moel. Psühholoogial on meie elus väga tähtis roll. Sellest kõik algabki ja on hea kui põhitõed on selged, siis on elu tunduvalt lihtsam. Psühholoogia on kõigi teaduste ema. Et sellest paremini aru saada, toon võrdluseks maadlusalad. Maadlemine on kõigi spordialade ema, sest kui maadluspõhi (inimese sisemine lihaskond on nii tugevasti arenenud) on varakult all, siis ükskõik mis spordiala inimene ka ei valiks, siis aitab see kaasa kiiremale arengule ja ka vigastuste oht on väiksem. Areng algab alati seest välja – aksioom.

Rahvatarkus ütleb, et terves kehas terve vaim. Kui vaim on terve, on keha seda iseenesest. Aga kui vaim ei ole terve, siis keha hakkab vaikselt järgi andma, tean seda omast käest. Meie kohustus on hoida tervena mõlemad, nii väline (füüsiline tervis) pool kui sisemine (vaimne tervis) pool. Meie peegelpilt on meie suurepärase