Mis on kogemusnõustamine?

“Kogemus pole ainult see, mis Sinuga juhtub, vaid see kuidas Sa juhtunuga toime tuled!” Aldous L. Huxley

“Kas Sa oled kunagi selliselt mõelnud, et miks me elame enda elu ja
oma lähedaste elu keeruliseks?”

Ma selgitan seda tsitaati oma kogemusest lähtuvalt: Kogemus on see, mis minuga on juhtunud ja igapäevaselt juhtub – kõigi teadmiste algallikas. Me reaalselt elame läbi erinevaid olukordi ja sündmusi, kogeme, tunnetame, tajume, haistame – tundes erinevaid tundeid ja emotsioone, mis meie sisse mingisugused jäljed jätavad. See kuidas me juhtunuga toime tuleme vajutab pitseri omandatule. Kogemused on meie elu kujundajaks, millisteks me kasvame…. või saja millisteks – meie valik. Iga kogemus aitab luua sellise väärtuse, mis meid edasi või tagasi aitab liikuda.

Ei ole isegi kuulnud sellest!  Sest pole väga räägitud ka. Ühelt poolt võib see tingitud olla sellest, et meil on veel vana ajastu mustrid ( valehäbi, mis nüüd mina ja vajan abi? Saan isegi hakkama! ) ja teiselt poolt, inimesed ei ole veel nii teadlikud, kuidas kogemusnõustamine aitab, parandab ja parendab inimeste elusid. Egas muud kui andke endale võimalus ja te näete, et see tasub teile mitmekordselt ära. Kogemusnõustamine on veel üks valdkond, uus psühholoogia haru, mis aitab inimesi toetada lisaks hingede terveks tegemisel ka sarnaste meid häirivate läbielamiste üle elamisel. Inimlik faktor, see et me oleme ka samat tunnet tundnud nagu abivajaja, seda raku tasandil olevat negatiivset või positiivset tunnet ja oskust sellest välja tulla on kogemusnõustamise juures üks vajalikke omadusi.

Kogemusnõustamine on sarnase tervisehäirega või sarnase läbielamistega inimeste vahel toimuv teadmiste ja kogemuste vahetus, mis on suhteliselt uus nõustamise meetod. Kogemusnõ